Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nauka w szkołach ruszyła w tym tygodniu na dobre. Dużo pozytywnego nastawienia wśród uczniów

Facebook Twitter

Prawdziwa nauka w szkołach ruszyła w tym tygodniu. W częstochowskich szkołach jakby ciaśniej: rekordowa liczba klas, więcej uczniów niemal w każdej z placówek, ponadto gościnnie uczniowie z Ukrainy.

Startuje rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Liczy się pozytywne nastawienie i uda się przetrwać kolejny rok nauki, mówią licealiści:

Natalia: Po wakacjach trudno się trochę nastawić do szkoły, ale jak zobaczyłam moich przyjaciół z klasy, ze szkoły, to zaczęłam się cieszyć. Nastawienie jest dobre, bo widzę same śmiejące się twarze, ludzie są uśmiechnięci. Ale brakuje wakacji, jeszcze tak z miesiąc, dwa

– mówiła Natalia z 4 klasy szkoły średniej. Nauczycielka przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Ekonomicznych zdaje sobie sprawę, że będzie dużo pracy, dodatkowe lekcje i nowe twarze:

Nauczycielka: W tym roku gościmy w naszej szkole bardzo liczną grupę uczniów, aż 8 klas pierwszych. Wakacje niezmiernie miły czas, ale naszym obowiązkiem jest powrót do szkoły. Cieszymy się z ogromnej ilości klas pierwszych, ogromne wyzwanie przed nami. W tym roku będziemy robić wszystko, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty i wyniki w nauczaniu.

Przed miesiącami wyzwań i ciężkiej pracy, nasi rozmówcy przyznają, że wakacyjne tygodnie minęły im zaskakująco szybko:

Inga: Wakacje szybko zleciały, trochę pracowałam w wakacje. Trochę było odpoczynku, trochę pożyteczności. Teraz wracamy do szkoły, inne nastawienie, na naukę, żeby wszystko szło dobrze. Praktyki za niedługo, też się trzeba przyłożyć. Cieszę się, że wróciłam do szkoły, bo niektóre osoby mieszkały daleko, więc nie można się było z nimi za często widywać, a teraz mamy okazję, żeby się widywać na co dzień i miło spędzać przerwy szkolne

– dodaje Inga, uczennica 4 klasy szkoły średniej. Na pocieszenie dodajmy, że 183 dni nauki szkolnej pozostały jeszcze do końca tego roku szkolnego, do wakacji będzie też prawie 100 dni wolnych od lekcji.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023