Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nauka angielskiego online ze speakerem. Na czym polegają zajęcia? [MATERIAŁ PARTNERA]

Facebook Twitter

Lekcje angielskiego przez internet to rozwiązanie, które pozwala na szybką naukę i osiąganie wyników w sposób wygodny i dopasowany do naszych możliwości. Zajęcia te niejednokrotnie odbywają się pod czujnym okiem native speakera, czyli nauczyciela, który od dziecka posługuje się językiem angielskim. Taki internetowy kurs języka angielskiego różni się od zwykłych korepetycji. Jakie są to różnice i czego oczekiwać od tego typu szkolenia? Odpowiadamy.

Jaki indywidualny kurs angielskiego online wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele szkół językowych online, które oferują różnego rodzaju lekcje. Przykładowo internetowa nauka angielskiego w szkole to wiele kursów językowych i szkoleń, które dopasowane są do osoby uczącej się. Co to oznacza? Między innymi to, że tylko od nas zależy, kiedy i o jakiej porze dnia będziemy się uczyć. Sami możemy też wybrać materiał do powtórek czy nauczyciela, który poprowadzi zajęcia.

Angielski online z native speakerem

Lekcje przez internet z polskim lektorem skierowane są przede wszystkim do osób, które zaczynają naukę, a podczas zajęć, czyli w chwili, gdy stawiają pierwsze kroki w nauce nowego języka, będą chciały komunikować się z nauczycielem po polsku, na przykład by ten wyjaśnił ich wątpliwości.

To właśnie w tym początkowym etapie nie potrafimy jeszcze zadać pytań, nie znamy słownictwa, a często również wstydzimy się mówić w obcym języku. Nasz lektor będzie więc minimalizował używanie języka angielskiego w komunikacji, aż dojdziemy do poziomu, kiedy nasze umiejętności pozwolą mu przejść w całości na język obcy.

Zajęcia z native speakerem są skierowane do osób, które już komunikują się w języku angielskim, potrafią zadawać pytania i rozumieją słownictwo. Dlaczego? Są to korepetycje z angielskiego przez internet, prowadzone zazwyczaj przez nauczycieli, którzy nie znają języka polskiego. Native speaker kładzie nacisk na konwersację w języku, który zazwyczaj jest jego językiem ojczystym, czyli właśnie na angielski.

Tego typu szkolenia językowe sprawiają wiele frajdy. Uczymy się nie tylko mówić z odpowiednim akcentem, przyswajamy słownictwo i budowę zdań, ale także poznajemy kulturę i historię kraju, z którego pochodzi lektor. Lekcje z native speakerem to przede wszystkim rozmowy na różne tematy. Ich niewątpliwym atutem jest też otwarcie się na komunikację w języku obcym. Uczeń stopniowo eliminuje strach i wstyd przed rozmową po angielsku, co odgrywa kluczową rolę w całym procesie edukacji. Zajęcia z native speakerem prowadzi tutlo.com.

Dlaczego warto uczyć się z native speakerem?

Główną zaletą takich zajęć jest możliwość przełamania strachu przed konwersacją po angielsku z obcą nam osobą. Blokada przed mówieniem w języku obcym wciąż jest bardzo powszechna. Może być ona paraliżująca, a pokonanie jej stanowi podstawę do osiągania sukcesów w nauce. Podczas takich korepetycji poznajemy też mowę potoczną i slang, który może być przypisany tylko pewnej grupie osób, która zamieszkuje konkretny rejon świata.

Jeśli zależy nam na szybkiej nauce angielskiego i chcemy mówić po prostu lepiej, z właściwym akcentem, to native speakerzy będą dla nas wymarzonymi nauczycielami. Jeśli jednak chcemy poznać gramatykę, przygotowywać się do egzaminów czy do rozmowy o pracę, to skorzystanie z pomocy polskojęzycznego nauczyciela również będzie niezwykle ciekawym pomysłem. Wszystko zależy od tego, jaki model komunikacji nas interesuje. Na szczęście dobre platformy do nauki angielskiego online dają nam tutaj wybór.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022