Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nauczyciele uczą się uczyć przez internet

Facebook Twitter

Sytuacja w szkołach w czasie walki z wirusem może zmieniać się dynamicznie. Dlatego częstochowscy nauczyciele wezmą udział w wyjątkowym projekcie cyfrowym.

fot. Tumisu/ Pixabay

Mają poznać dzięki niemu większą liczbę narzędzi internetowych, które mogą przydać im się w pracy.

Nauczyciele będą się uczyć m.in. o elektronicznych zasobach edukacyjnych, jak tworzyć własne e-materiały, jak można wykorzystywać smartfon na lekcji, jak właściwie dobierać urządzenia, aplikacje, platformy, aby przeprowadzić udaną lekcję w sieci. Będą mieli okazję tworzyć cyfrowe materiały dopasowane do ich własnych, konkretnych potrzeb, bezpiecznie poruszać się po tej cyfrowej przestrzeni

– jak mówi Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu, w przedsięwzięciu pedagodzy do pomocy wykorzystają kolejne komunikatory, technologie komunikacyjno-informacyjną, której mogą użyć w pracy z uczniami.

Takie umiejętności przydadzą im się nie tylko w prowadzeniu zajęć zdalnych, ale też w tradycyjnych, stacjonarnych. W Częstochowie będzie to w sumie ponad pół tysiąca nauczycieli i obejmą obszary nauczania od edukacji wczesnoszkolnej przez przedmioty humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, informatykę p przedmioty artystyczne. 

– mówił Marcin Breczko z biura prasowego UM Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 maja 2021