Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nauczyciele grożą strajkiem. Co na to Kuratorium Oświaty?

Facebook Twitter

Konflikt narasta. Nauczyciele grożą strajkiem, z kolei kuratorium zapewnia, że nie zmieni terminów egzaminu ośmioklasisty.

fot. markusspiske / pixabay.com

Na niespełna miesiąc przez zapowiadanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajkiem Kuratorium Oświaty apeluje do nauczycieli o odpowiedzialność:

Jak podkreślała w rozmowie z Arkadiuszem Żabką śląska kurator oświaty Urszula Bauer, dyrektor szkoły może zabezpieczyć przebieg egzaminu nauczycielami spoza szkoły:

W skład zespołu musi wchodzić co najmniej jeden nauczyciel z danej szkoły. Reszta może być spoza. Śląska Kurator Oświaty przyznała że do kuratorium telefonują nauczyciele emeryci, którzy chcą pomóc przy egzaminie gimnazjalnym i ósmoklasistów w czasie planowanego strajku nauczycieli:

Nieprzeprowadzenie egzamin może skutkować tym ze uczeń może nie skończyć szkoły.
Strajk nauczycieli nie jest jeszcze przesądzony, zdecydują oni w marcowym referendum. Póki co przygotowania do egzaminu gimnazjalnego trwają. Ma się on odbyć od 10 do 12 kwietnia, przystąpi do niego w województwie śląskim 38 tysięcy młodych ludzi. Z kolei egzamin ósmoklasisty między 15 a 17 kwietnia zdawać ma ponad 41 tysięcy uczniów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj