Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Naucz mnie kiedy mówić NIE”. Śląska policja pokazała jak łatwowierne są dzieci

Facebook Twitter

Mundurowi pokazali film z eksperymentu katowickich policjantów i pytają czy Twoje dziecko oddali się z placu zabaw bez pytania o pozwolenie? Na filmie widać jak reagowały dzieci, gdy "fałszywy pedofil" próbował je wyprowadzić z placu zabaw?. Film został wykorzystany w kampanii edukacyjnej "Naucz mnie kiedy mówić NIE".

Wczoraj (25.05.) obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. W ubiegłym roku policja przyjęła przeszło 2 tysiące zgłoszeń o zaginięciu osób poniżej 18 roku życia, ponad 1/4 to dzieci mniej niż 13-letnie.

W 2020 r. Policja przyjęła 2016 zgłoszeń zaginięć osób poniżej 18 roku życia, z czego 552 dzieci miało mniej niż 13 lat. Przyczyn zaginięć jest wiele i każdy przypadek stanowi odrębną historię. Większość zaginionych dzieci i nastolatków odnajduje się w ciągu kilku, kilkunastu godzin, ale są też takie dzieci, które zaginęły przed laty i nie odnalazły się do dziś. W przypadku każdych poszukiwań, czy to osób dorosłych, czy małoletnich, ogromne znaczenie ma jakość i szybkość przekazywanych informacji oraz sprawnie zorganizowane i przeprowadzone działania poszukiwawcze.

Symbolem MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA ZAGINIONEGO jest kwiat niezapominajki, bo rodziny nigdy nie zapominają i nigdy nie przestają szukać. W tym roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja ITAKA przypominają o dzieciach, które zaginęły i do dziś nie powróciły do swoich domów. Jak każdego roku, zwracamy również uwagę na to, w jaki sposób ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem.

– pisze policja na swojej stronie internetowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022