Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs na kontraktowanie dla placówek w powiecie częstochowskim

Facebook Twitter

Szpital w Blachowni będzie mógł starać się o kontrakt na usługi medyczne dla wszystkich podstawowych oddziałów jakie posiada. Od tego zależy jak szybko lecznica będzie mogła przyjąć pacjentów.

Konkurs został ogłoszony 5 maja, mogą do niego przystąpić różne placówki medyczne, ale to w Blachowni znajduje się jedyny szpital w powiecie. Ma największe szanse na zdobycie wartej 7 milionów złotych umowy z NFZ-em. Dotychczasowy kontrakt przestał obowiązywać po zmianie dzierżawcy w listopadzie ubiegłego roku.

O nową umowę zabiegały władze w starostwie orz nowy zarządca placówki, czyli Polska Grupa Medyczna. W czasie kilku miesięcy, gdy szpital nie przyjmuje znacznie wzrosła liczba pacjentów w innych lecznicach, głównie w wojewódzkim na Parkitce oraz w Zespole Szpitali Miejskich w Częstochowie.

Być może właśnie to przeważyło o zmianie decyzji NFZ-tu, który pierwotnie zapowiadał iż konkurs rozpisze dopiero w drugiej połowie roku. Wszystko wskazuje na to, że jesienią w Blachowni znów będzie zapewniona opieka szpitalna. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj