Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Narkotyki ukryte w słoikach na przetwory

Facebook Twitter

Ponad 700 gramów narkotyków, w tym marihuanę, haszysz i metamfetaminę znaleźli częstochowscy policjanci. Wszystko ukryte w domu miał 28-latek z gminy Mykanów. To już kolejny zatrzymany w tym tygodniu właściciel nielegalnych hodowli z hurtową ilością substancji odurzających.

Znalezisko było dość nietypowe, bo zakazane substancje mężczyzna ukrył w słoikach na przetwory. Na trop handlarza wpadli częstochowscy kryminalni, a przeszukanie na posesji podejrzanego potwierdziło wcześniejszy trop. Część zielonego suszu przesypana była do słoików.

Dodatkowo za budynkami gospodarczymi śledczy znaleźli krzewy konopi. Czarnorynkowa wartość narkotyków została wstępnie oszacowana na ponad 20 tys. zł. W związku z zarzutami posiadania znacznych ilości narkotyków i uprawy konopi z zamiarem ich sprzedaży mężczyźnie grozi wieloletnie więzienie.

Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec 28-latka dozór i poręczenie majątkowe. Mężczyzna nie trafił do aresztu. Jego sprawą zajmie się prokuratura rejonowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj