Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nareszcie widać wyczekiwane zmiany w Lasku Aniołowskim

Facebook Twitter

Ścieżka zdrowia w Lasku Aniołowskim już w nowej odsłonie. Zakończyły się prowadzone tam prace. Co dokładnie się zmieniło?

fot. czestochowa.pl

Rekreacyjna ścieżka zdrowia w Lasku Aniołowskim została poddana renowacji, ale też wydłużona. Na miejscu nowością są też tabliczki informacyjno-ostrzegawcze, które pojawiły się na specjalnie przygotowanych drewnianych stanowiskach.. Co warte podkreślenia, prace zostały zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. To właśnie na ten projekt, zagłosowali mieszkańcy Częstochowy w ubiegłym roku. Wartość prac wyniosła niespełna 50 tys. złotych, a ich wykonanie odbyło się pod nadzorem Centrum Usług Komunalnych. Warto wybrać się i przetestować odnowioną ścieżkę zdrowia. To miejsce zwłaszcza wieczorami cieszy się zresztą niesłabnącą popularnością.

fot. czestochowa.pl

Historia Lasku Aniołowskiego jako kompleksu zieleni miejskiej rozpoczęła się w 1960 r., kiedy to zapoczątkowano zalesienie byłego poligonu zlokalizowanego na tym rozległym terenie. Poligon, który powstał tu w latach międzywojennych, wyposażony w 1928 roku w strzelnicę, był wykorzystywany przez stacjonujący w Częstochowie 27. Pułk Piechoty i 7 Pułk Artylerii Lekkiej.

W okresie okupacji użytkowała go armia niemiecka, zaś po 1945 roku Ludowe Wojsko Polskie. Do grudnia 1995 roku teren był własnością Skarbu Państwa, potem stał się własnością Gminy Miasta Częstochowy. W czasie gruntownego oczyszczania tego terenu przeprowadzonego w lecie 2006 r. usunięto stamtąd 1119 pocisków artyleryjskich i granatów oraz 500 zapalników, pochodzących z okresu I i II wojny światowej.
Lasek Aniołowski został rekreacyjnie zagospodarowany przez miasto w latach 2007-2009, później kilkukrotnie uzupełniano oraz odnawiano jego infrastrukturę.

Dzięki swoim naturalnym walorom jest atrakcyjnym celem wycieczek i spacerów częstochowian. Obecnie ma charakter rozległego parku leśnego m.in. z ciekawym układem alejek spacerowych, ścieżką zdrowia, ławkami, koszami oraz przyrodniczą ścieżką edukacyjną.

źródło: UM Częstochowy

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024