Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Naprawiają ławki, oczyszczają teren, usuwają napisy i zniszczenia. W centrum prace porządkowe

Facebook Twitter

W mieście trwają zimowe porządki w miejscach, które aktywnie wykorzystywane są przez mieszkańców i turystów w sezonie letnim. Magistrat zlecił jednej z lokalnych firm, przeprowadzenie m.in. renowacji strefy relaksu na pl. Biegańskiego. Wykonywane są także mniejsze naprawy ławek w alejach.

fot. czestochowa.pl

Wszystko po to, by były jak nowe na wiosnę:

Modernizacja obejmuje 90 ławek, polega na demontażu starych, wysłużonych desek, w miejsce których zostały zamontowane nowe. Łącznie będzie to 540 sztuk nowych desek. W tym tygodniu to zadanie jest finalizowane.

fot. czestochowa.pl

Jak zauważa rzecznik Urzędu Miasta – Włodzimierz Tutaj, zielona strefa na pl. Biegańskiego jest już bardziej zadbana, odnowione i oczyszczone zostały jej elementy, które tego wymagały.

Usunięto z jej powierzchni napisy i bazgroły, nieprzydające na pewno temu miejscu urody. Liczymy na to, że jej użytkownicy pozwolą przez dłuższy czas cieszyć się odnowionym, bardziej estetycznym niż ostatnio wyglądem zielonego aneksu. Łączna wartość prowadzonych prac to ponad 57 tys. złotych.

Dzięki zimowym pracom zielona strefa na „Bieganie” ma być przyjaźniejsza dla korzystających z niej przechodniów w kolejnym sezonie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022