Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Napadali na placówki bankowe i pocztowe

Facebook Twitter

Sprawa złodziei okradających bankowe okienka już w sądzie. Napadali na placówki bankowe i pocztowe w całej Częstochowie oraz w rejonie Pajęczna, teraz odpowiedzą za swoje czyny, informuje miejska komenda policji.

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 6 mężczyznom, którzy napadali na placówki bankowe i pocztowe.. Przestępcy ukradli też bankomat. W końcu zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez kryminalnych z Częstochowy. O szczegółach sprawy- Marcin Piwnicki.

W śledztwie ustalono, że w czerwcu tego roku do placówki bankowej na Północy weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy, trzymając w dłoniach siekierę i pistolet, zażądali wydania pieniędzy. Pracownicy stawiali opór, a mężczyźni uciekli nie robiąc nikomu krzywdy. Policjanci z wydziału kryminalnego w Częstochowie już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali sprawców. W toku dalszego śledztwa okazało się, że sprawcy dopuścili się w przeszłości także innych przestępstw: w kwietniu i w maju napadli na placówkę bankową i dwie placówki pocztowe w Częstochowie i na terenie powiatu pajęczańskiego. W 2015 roku usiłowali 2 krotnie ukraść bankomat- udało się to za drugim razem. Oskarżeni mężczyźni to mieszkańcy Częstochowy i okolic w wieku od 30 do 43 lat. Większość z nich była w przeszłości karana.

Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj