Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nakręć film, napisz recenzję, namaluj plakat. ROK zaprasza na konkurs dotyczący świata filmu

Facebook Twitter

Filmujesz, interesujesz się kinem, recenzujesz albo masz talent plastyczny? ROK w Częstochowie zachęca do aktywności osoby z podobnymi pasjami. Regionalny Ośrodek Kultury przygotował właśnie konkurs pod nazwą „Video Ergo Sum". Zaprasza do tworzeniu filmu, plakatu bądź napisania recenzji.

Regionalny Ośrodek Kultury ROK Częstochowa

Organizatorzy na prace będą czekać do 10 października.

Małgorzata Majer: Taki film nie może przekraczać 15 minut. Autorem filmu może być jedna osoba bądź zespół liczący do 3 osób. Zależy nam na tym, żeby zainspirować do tworzenia filmowych portretów własnych, by ludzie sfilmowali tę rzeczywistość, swoją małą ojczyznę, którą mają wokół siebie, widzianą ich oczami

– tłumaczy Małgorzata Majer dyrektor ROK-u. W ramach konkursu nie trzeba kręcić filmu. Można też wykonać plakat bądź napisać recenzję. To możliwość pokazania swoich talentów dla ludzi, których pasją jest właśnie sztuka filmowa:

Małgorzata Majer: Czekamy też na recenzję, którą będą pisali amatorzy. W recenzji filmowej zastrzegamy sobie dobór tytułów. Plakat filmowy – tu się powtarza ta sama historia, że do tytułów przedstawionych przez nas, z naszej listy prosimy o plakaty w dowolnych technikach plastycznych i graficznych, w formacie A2 oraz przesłanie w wydrukowanej formie.

Tematyka jak i technika wykonania filmu może być dowolna. Pamiętajcie – przygotowujemy krótki metraż na ważny dla nas temat:

Małgorzata Majer: Co im w sercu gra, co im w duszy gra, to co widzą, to co na nich robi największe wrażenie w ich otoczeniu. Podkreślam, żeby nie przekraczać 15 minut, może być krótszy. Obojętne, czy to będzie nagrane telefonem czy kamerą, w jaki sposób złożony. Wszystko zależy od tego, do czego ma dostęp dany człowiek i z jaką techniką może sobie poradzić.

W konkursie za najlepszy film, plakat i recenzję przewidziano nagrody finansowe. Konkurs polecała dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury Małgorzata Majer.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024