Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Najwyższa Izba Kontroli o drogach w Częstochowie

Facebook Twitter

Przez ostatnie 2 lata Najwyższa Izba Kontroli sprawdzała częstochowskie drogi. Wnioski płynące z tego raportu nie napawają optymizmem.

Zarząd Dróg nie dogaduje się z Inspekcją Transportu Drogowego przez co, przeładowane ciężarówki rozjeżdżają nasze miasto:

Stosowane systemy preselekcji wagowej nie miały na razie istotnego wpływu na eliminowanie przeładowanych ciężarówek z ulic dużych miast. Często te systemy były mało dokładne. Zdarzało się też, że błędnie wskazywały przeciążenia lub miały kłopoty z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych. Dodatkowo stanowiska ważenia pojazdów lokalizowano w znacznej odległości od punktów preselekcji to umożliwiało kierowcom ciężarówek zjazd z trasy pomiędzy tymi miejscami i to bez kontroli.

Niestety, do tej pory problemu nie udało się wyeliminować z ruchu w śródmieściu Częstochowy…

Inspekcji transportu drogowego nie udaje się na razie wyeliminować przeładowanych ciężarówek z ruchu miejskiego. Kontrole ważeniowe w miastach są trudniejsze i wymagają zaangażowania większej liczby inspektorów, dlatego większość wojewódzkich inspekcji, aby osiągnąć wymagane w planach wskaźniki wybierała prostsze rozwiązanie i kontrole przeprowadzała poza granicami dużych miast

– mówił Marian Banaś – prezes NIK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 marca 2021