Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Największy park na Parkitce zostanie odnowiony i doposażony w nowe atrakcje, a to wszystko w 3 miesiące

Facebook Twitter

Jest już znany wykonawca renowacji parku w dzielnicy Parkitka. Miasto zapłaci za to taniej niż przewidywano. Inwestycja ma zostać zrealizowana za 180 tys. złotych i to w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

fot. google.maps.com

Osiedlowy park zmieni swoje oblicze dzięki głosom mieszkańców z budżetu obywatelskiego. Zajmie się tym firma z Jarosławia:

Wkrótce powinny rozpocząć się prace związane z rozbudową i rewitalizacją miejskiego parku osiedlowego przy ul. Bialskiej. Ma powstać miejsce przeznaczone do grillowania wyposażone w zamontowane na stałe palenisko stalowe, ławki oraz kosze na śmieci. Jest to próba usankcjonowania jednej z form spędzania wolnego czasu przez użytkowników parku, dla której starano się znaleźć miejsce niepowodujące uciążliwości dla innych i możliwie jak najbardziej oddalone od placu zabaw.

Jak mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu, obok nowości, odnowiona i doposażona zostanie istniejąca już infrastruktura na zielonym terenie w dzielnicy Parkitka:

Rozbudowa ma poprawić funkcjonalność oraz estetykę parku. W ramach zadania zaplanowano doposażenie placu zabaw znajdującego się w jego centralnej części. Przewidziano tam montaż dodatkowych urządzeń zabawowych, wykonanie bezpiecznej nawierzchni oraz ustawienie nowych ławek. Na terenie parku wymienione zostaną kosze na śmieci, pojawią się też nowe przy boisku do piłki nożnej. Zaplanowano ustawienie leżaków parkowych.

Przy Bialskiej zatem powstaną nowe ławki, miejsce do grillowania czy odnowiony plac zabaw. Miasto planuje też inwestycje w zieleń:

W pobliżu placu zabaw pojawią się rabaty, pojawi się nowa zieleń, zaplanowano też oczyszczenie chodników, pomalowane zostaną także stojące w parku ławki. Wykonawcą prac będzie wybrana w przetargu firma, która powinna wykonać zadanie w ciągu trzech miesięcy od podpisywanej właśnie umowy. Pod koniec ubiegłego roku w parku przy osiedlu Parkitka zawisły nowe budki lęgowe dla ptaków, także było to w ramach zadani z budżetu obywatelskiego

– zapowiadał Włodzimierz Tutaj z UM Częstochowy. Finał prac zatem jeszcze w tym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj