Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Najczęstsze grzechy osób wypoczywających nad Adriatykiem w Parku Lisiniec? Rozmawialiśmy z ratownikami WOPR

Facebook Twitter

Temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza zachęca do spędzania czasu nad wodą. Ale wypoczywajmy z głową, o zachowanie bezpieczeństwa na kąpieliskach apelują ratownicy WOPR. Temat wraca jak bumerang, zwłaszcza, że od początku czerwca w Polsce utonęło już ponad 120 osób.

Z naszym mikrofonem wybraliśmy się nad częstochowski Adriatyk, do Parku Lisiniec. Posłuchaj co nasza reporterka Katarzyna Fica usłyszała od Zuzanny Cichoń, Wiktorii Latek i Adriana Adrianowicza:

Radio Jura: Mieszkańcy Częstochowy i turyści wypoczywający tutaj są zdyscyplinowani, słuchają się, czy dochodziło do jakichś niebezpiecznych sytuacji?

Zuzanna Cichoń: Przez ostatni czas nie było zbytnio pogody i było bardzo mało osób na kąpielisku, ale jak na razie bardzo spokojnie.

Radio Jura: O czym należy pamiętać?

Wiktoria Latek: Przede wszystkim, żeby nosić czapkę podczas takich upałów, żeby pilnować najmłodszych, żeby nie pić alkoholu i stosować się do regulaminu kąpieliska.

Adrian Adrianowicz: Na pewno trzeba pamiętać o tym, żeby poinformować kogoś, że wchodzimy do wody. Nie wchodzimy pod wpływem alkoholu. Jeżeli nie umiemy pływać, to nie wchodzimy głęboko, nie udajemy kozaka. Wchodzimy do takiego poziomu, gdzie jesteśmy w stanie utrzymać równowagę. Nie skaczemy, można sobie naprawdę krzywdę zrobić.

Nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu, nie skaczmy do niej i słuchajmy się ratowników wodnych

Ratownicy WOPR stacjonujący na plaży w Parku Lisiniec mają dla nas rady:

Zuzanna Cichoń: Musimy pamiętać, ze jeśli opalamy się parę godzin  na plaży to nie wskakujemy do wody.

Wiktoria Latek: Bywają różne osoby, większość nas słucha, ale są też wyjątki.

Radio Jura: Można tu przychodzić ze zwierzętami?

Zuzanna Cichoń: Ani na plaży, ani do wody nie powinno się wprowadzać zwierząt, mamy zakaz na kąpielisku wprowadzania zwierząt.

Adrian Adrianowicz: Zapraszamy, w takie ciepłe dni warto przyjść i się wykąpać, na spokojnie, z zachowaniem wszystkich zasad z regulaminu. Jest ciepła pogoda, należy z niej korzystać, ale z umiarem, żeby nie dostać udaru. Trzeba też pamiętać o kremie do opalania.

Przypominamy też, że w Częstochowie mamy jedynie dwa miejsca, w których woda została przebadana i nadaje się do kąpieli. Oprócz kąpieliska Adriatyk, popływać pod chmurką pod czujnym okiem ratowników można na letniej pływalni przy ul. Dekabrystów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024