Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta – z zaskoczenia i nadal zdalnie

Facebook Twitter

W trybie nagłym i zdalnym zwołano na dzisiaj (24.03) nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Do podjęcia są decyzje w sprawie zmian w budżecie miasta, dotyczące statutu Częstochowskiego Centrum Świadczeń, dyżurów i pracy aptek oraz w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla mieszkańców Obwodu Lwowskiego w Ukrainie.

Zapowiedź obrad z dnia na dzień zaskoczyła nawet samych radnych:

Informację o sesji zdalnej dostałem wczoraj o godz. 16:00. Nie było szans na zwołanie komisji, na szersze omówienie tych projektów, dlatego będę apelował do Pana Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, by szczegółowo nam radnym wyjaśnił powód zwołania tej sesji w takim trybie. Pojawi się również pytanie dlaczego ponownie w trybie zdalnym. Przypomnę, że my już jako radni od kilkunastu miesięcy nie spotkaliśmy się na sali sesyjnej, tylko odbywamy sesje w sposób zdalny. W marketach odbywa się handel, wszyscy pracujemy. Pytanie – dlaczego my radni nadal mamy spotykać się przy tabletach zamiast na sali sesyjnej

– powiedział nam rano radny PiS Piotr Wrona. Obradowanie  formule online budzi kontrowersje opozycyjnych radnych już od kilku miesięcy. Bezpośredniego posiedzenia nie było w Częstochowie od kilkunastu miesięcy z powodu koronawirusa:

Pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk spotyka się na sali sesyjnej, a za kilka dni kiedy mamy sesję znowu pojawia się pandemia, że nie możemy się tam spotkać i nie możemy zgodnie z przyjętymi standardami być na sali. Jak połączenie technicznie wyglądają, to państwo sami widzicie, że bardzo często zdarza się, że radni mówią, że nie słychać, nie widać, zdarza się, że jest problem z głosowaniem. Nadal jest to niedopracowane i powinniśmy wrócić do sesji w urzędzie, a nie przy tabletach

– dodaje radny Piotr Wrona. Tymczasem dzisiejsza nadzwyczajna sesja i głosowania odbędą się zdalnie, początek o godz. 14:00.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023