Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Po zaledwie godzinie przegłosowano przerwę do 20 maja

Facebook Twitter

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta dotycząca głośnej sprawy wycieku danych osobowych pracowników MOPS-u miała szybki przebieg. Radni zebrali się online we wtorek (02.03.) późnym popołudniem.

Wśród bieżących tematów najważniejszym była ochrona danych osobowych w mieście oraz potencjalne nieprawidłowości przy Budżecie Obywatelskim.

Ze strony Urzędu Miasta w procesie głosowania na Budżet Obywatelski było, wedle dostępnej mi wiedzy, żadnych uchybień. Chciałem przypomnieć, że zasady Budżetu Obywatelskiego tworzone są w naszymi mieście od lat, z aktywnym udziałem mieszkańców i każda edycja podlega każdorazowo społecznej ewaluacji. Nie można nazwać tego głosowania głosowanie fikcyjnym, gdyż w całym procesie brało udział ponad 24 tys. zamieszkujących miasto

– referował zasady w budżecie obywatelskim oraz kwestię informacji o wycieku danych kilkudziesięciu osób – Ryszard Stefaniak, wiceprezydent Częstochowy. Sesja została tuż po informacji prezydenta przerwana. Ta przerwa potrwa prawie 3 miesiące.

Przecież to są obrady Rady Miasta a nie pana prezydenta. Pan prezydent może sobie obradować w urzędzie. Jeżeli chcecie Państwo nam zamknąć usta, nam radnym zamykacie usta mieszkańcom Częstochowy. Mieszkańcy nas radnych pytają, co z ich danymi osobowymi. Boją się, że na ich dane osobowe, które wyciekły z instytucji miejskich, ktoś może wziąć kredyty. My chcemy wiedzieć, w jakich instytucjach mogło to mieć jeszcze miejsce

– wątpliwości zgłaszał radny PiS Paweł Ruksza, jeden z inicjatorów zwołania obrad w nadzwyczajnym trybie. Koalicjanci w radzie nie chcieli jednak przedłużać wtorkowych obrad:

To są pytania, które powinny paść w prokuraturze i to są raczej pytania, które powinny być na pewnym etapie dochodzenia tajne, więc uważam, że dyskusja na ten temat na tym etapie kompletnie nie ma sensu. 

Wniosek przeszedł. Zatem nie pozostaje mi nic innego jak ogłosić przerwę do 20 maja

– argumentował radny Łukasz Banaś po czym przewodniczący Zbigniew Niesmaczny zarządził głosowanie. Formalny wniosek sprawił, że wiele z pytań radnych pozostało bez odpowiedzi. Wątpliwości dotyczyły m.in. jednego z wniosków do budżetu, gdzie m

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj