Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nadal wirtualnie, ale dzieje się jeszcze więcej, nawet warsztaty przeniosły się do sieci

Facebook Twitter

Muzealnicy zapracowani, ale odgórnym zarządzeniem swoją aktywność mogą prezentować tylko wirtualnie. Prezentacje, wystawy, a nawet warsztaty przeniosły się do internetu, informuje Katarzyna Jezierska z Muzeum Częstochowskiego.

Zobaczymy tam np. historię jednej z dzielnic, w planach są i kolejne wystawy:

Wystawa o Tysiącleciu, przedstawiająca dzieje tej dzielnicy, jest prezentowana w ratuszu. Zdjęcia z niej, wizualizacje można zobaczyć na facebooku muzeum częstochowskiego i tam Państwa serdecznie zapraszam, odsyłam na tę stronę w internecie. Spacer niestety musieliśmy odwołać, w terminie późniejszym – mamy nadzieje, że do końca maja uda nam się ponownie ogłosić takie spotkanie i zaprosimy tutaj do nas.

Jak mówi rzecznik muzeum Katarzyna Jezierska, pandemia sprawiła, że wbrew pozorom w placówce dzieje się jeszcze więcej. Powstają nowe prezentacje z myślą o internetowych odbiorcach kultury.

Cały czas jesteśmy w kontakcie z Państwem, publikujemy wszystkie swoje materiały. Publikujemy nawet więcej, ponieważ robimy bardzo ciekawe prezentacje, w ramach tych prezentacji – warsztaty, warsztaty plastyczne, na które też zapraszam. Wszystko w świecie wirtualnym. Mam nadzieję, że ten stan się zmieni jednak z czasem. My to robimy cały czas, natomiast w innym trybie – trybie wirtualnym.

Mimo to wszyscy czekają na ponowne otwarcie wystaw dla zwiedzających

– dodaje Katarzyna Jezierska z Muzeum w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj