Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nadal są problemy z obsługą ogólnopolskiego systemu CEPIK

Facebook Twitter

Wdrożenie nowej wersji Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w urzędach przypomina ubiegłoroczne problemy z systemem Źródło. Skutkuje to również kłopotami z obsługą w naszym mieście, głównie w referacie rejestracji pojazdów Wydziału Spraw Obywatelskich, gdzie pojawiliśmy się z mikrofonem Radia Jura.

Interesantów przepytywał Mariusz Osyra:

Od kilku dni klienci ustawiali się w kolejkach by w efekcie odchodzić od okienka z kwitkiem. Po kilku dniach system ma osiągnąć pełną sprawność, takie komunikaty płyną do miejskich urzędników z Warszawy.

Powiedzieli nam Mirosław Anioł, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, kierownik referatu komunikacji Żaneta Ślęzak oraz klienci Urzędu Miasta Częstochowy. W środę (15.11.) część spraw udawało się załatwić, ale obsługa każdej osoby trwała kilkukrotnie dłużej niż zazwyczaj. Trzeba było też wstrzymać system kolejkowy usprawniający dotąd pracę i skracający kolejki. Interesantów witał zamiast tego komunikat: „numerków brak”.

Dodają Mirosław Anioł i Żaneta Ślęzak z Wydziału Spraw Obywatelskich. Podobne problemy z centralną bazą mają też i inne miasta. Tematem interesował się Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021