Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nabór do szkół średnich w Częstochowie rozpoczęty. Rekrutacja online potrwa do 17 czerwca

Facebook Twitter

Rozpoczął się nabór do szkół średnich w Częstochowie. Tylko elektroniczne zgłoszenia możemy wypełniać do 17 czerwca. W naszym mieście na młodzież czeka ponad 1,5 tys. miejsc.

Nabór do szkół średnich w Częstochowie Politechnika Częstochowska Technologia GPT koła nukowe GPT przy pisaniu pracy dyplomowej
fot. pixabay.com

Nabór do szkół średnich w Częstochowie

W częstochowskich szkołach średnich, prowadzonych przez miasto, łącznie przygotowano 1680 miejsc. 700 uczniów znajdzie dla siebie miejsce w liceach, 700 uczniów mogą przyjąć też częstochowskie technika. Za to w branżowych szkołach I stopnia czeka 280 miejsc.

Trzeba wypełnić formularz rekrutacyjny online, warto by uczniowie swój wybór konsultowali z rodzicami. Uzupełnieniem wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej będzie jeszcze świadectwo ukończenia szkoły oraz wynik egzaminu 8-klasisty.

Wszystkie listy kandydatów zostaną ogłoszone dopiero 12 lipca, tydzień później szkoły poinformują osoby ostatecznie przyjęte na pierwszy rok nauki. W terminie od 12 lipca do 18 lipca, w przypadku kandydatów zakwalifikowanych do szkoły średniej, uczniowie składają jeszcze w wybranej szkole potwierdzenie woli przyjęcia, czyli donoszą oryginał świadectwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj