Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nabór do słynnych mażoretek w Mykanowie

Facebook Twitter

Paradne stroje, choreograficzne układy taneczno-marszowe, żonglerka i podrzucanie pałeczkami... Mażoretki to nie tylko domena amerykańskich college'ów. Taniec mażoretkowy rozwinął się także w Polsce.

W naszym regionie specjalistą w tej dziedzinie jest Zespół „Presto” z Mykanowa, współpracujący z tamtejszą Orkiestrą Dętą. Jest szansa aby dołączyć do grupy. Instruktorzy zapraszają na organizowany w sobotę (19.09) nabór..

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny na nabór do naszych grup tanecznych. Nabór ten odbędzie się w Mykanowie na ul. Częstochowskiej 3, takie wejście za remizą. Nabór polegać będzie na przesłuchaniu dziewcząt w wieku od 5 wzwyż tak naprawdę, więc zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny.

– jak mówi Ewelina Stolarska instruktor zespołu mażoretek „Presto” z Mykanowa.

Nabór do grup tanecznych będzie prowadzony w sobotę w godzinach od 12.00 do 14.00, w Gminnym Centrum Muzyki i Tańca w sąsiedztwie Remizy OSP w Mykanowie. Kim są mażoretki?

– wyjaśnia instruktorka Ewelina Stolarska. Warto spróbować swoich sił. To bardzo prestiżowy i jednocześnie widowiskowy gatunek tańca.

Warto dołączyć do Zespołu z Mykanowa, to też szansa na ciekawe podróże..

W tej chwili Zespół Mażoretek „Presto” liczy ok 60 dziewcząt, trenujących w czterech grupach wiekowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024