Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na ulicę Krakowską wróci Mikołaj. Przygotowuje 600 paczek dla dzieci z ubogich rodzin

Facebook Twitter

Od 16 lat Fundacja Adullam prowadzi na koniec roku akcję "Mikołaj z ulicy Krakowskiej". I tym razem nie może zabraknąć paczek z prezentami dla potrzebujących mieszkańców.

fot. FundacjaChrzescijanskaAdullam

Specjalnymi adresatami tego przedsięwzięcia są co roku najmłodsi. Mimo trudności i tym razem Mikołaj pojawi się z podarkami:

Anna Klim-Jaworska: W tym roku, w trakcie przygotowań, które rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami, w zespole fundacyjnym mieliśmy pewne zapytania – jak w tym roku przeprowadzić akcję, czy ją przeprowadzać, do kogo skierować, skąd pozyskać środki i darczyńców. Z pewnością było więcej pytań, ale finalnie odpowiedź padła na TAK, organizujemy akcję. W mniejszym zakresie, w mniejszej ilości rzeczy w paczkach, natomiast z tą samą myślą, że to dziecko w tej akcji  jest najważniejsze.

– zapowiada Anna Klim-Jaworska z częstochowskiego Adullamu. Paczki mają trafić do rodzin, które są w trudnej sytuacji finansowej, aby dzieci w tych domach nie poczuły się pominięte w okresie wręczania prezentów. Mikołajkowe podarki zostaną rozdysponowane nie tylko w Częstochowie:

Anna Klim-Jaworska: Nasza akcja kierowana jest do dzieci z terenu Częstochowy oraz gmin min. z gminy Mykanów i Konopiska oraz do takich rodzin, które przeżywają w tym momencie różne kryzysy. Akcja kierowana jest też do rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz rodzin dzieci z pieczy zastępczej. To jest bardzo ważne, że chcemy zawsze wskazać te osoby, które mają porostu trudniej i nie należy patrzeć na to jak rodzicom się ułożyło bądź nie ułożyło w danym momencie. Należy patrzeć na dziecko, jego uśmiech, które patrzy na to jak y dorośli reagujemy na trudności w naszym życiu, jak reagujemy na przeciwności, którym musimy się przeciwstawić  i tak też w tej akcji staramy się edukować.

Pomysłodawcy przedświątecznej, mikołajkowej pomocy od początku starają się wspierać rodziny z dziećmi o szczególnych potrzebach. W tym roku słodycze czy zabawki trafią do kilkuset dzieciaków:

Anna Klim-Jaworska: Nasza postawa i to w jaki sposób my do tego podchodzimy jest rzutujące na wszystko i warto tych najmłodszych uczyć, że mimo przeciwności da się. Tak samo w tym roku z Mikołajem też się da. Te 600 paczek, które przygotowujemy to oczywiście ogromne wsparcie darczyńców, bez których ta akcja nie istniałaby. Tak samo jak bez osób i wolontariuszy. 2 grudnia, o godzinie 15, w chatce Mikołaja, w siedzibie Fundacji chrześcijańskiej Adullam, przy Krakowskiej 34, odbędzie się Mikołaj pełen radości dla dzieci.

O akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” mówiła nam Anna Klim-Jaworska z Fundacji Adullam.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023