Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na terenie powiatu częstochowskiego też powstaną dodatkowe punkty szczepień

Facebook Twitter

Zapadła decyzja o utworzeniu na razie dwóch dodatkowych punktów szczepień w naszym powiecie. Jak poinformowały władze w Starostwie Częstochowskim, ruszyła procedura związana z ich uruchomieniem.

fot. Pixabay

Ma to oczywiście pomóc w rozszerzeniu dostępu do szczepień dla mieszkanców regionu:

Wojewoda Śląski oraz dyrektor śląskiego oddziału NFZ poinformowali władze powiatu częstochowskiego o pozytywnym procesie kwalifikacji dla dwóch punktów szczepień powszechnych w powiecie częstochowskim. Pierwszy punkt będzie się mieścił w Koniecpolu przy ul. Szkolnej 1, w tamtejszym Domu Kultury a drugi w Rzerzęczycach przy ul. Skrzydlowskiej 75. Według harmonogramu prac, do 19 kwietnia samorządy muszą przygotować wyposażenie oraz listę osób pracujących w poszczególnych punktach. 25 kwietnia ma się zakończyć przygotowanie techniczne oraz oznanczanie punktów. NFZ dokona weryfikacji, a po 25 nastąpi odbiór szczepionek i pierwsze szczepienia powszechne.

Dodatkowe punkty gdzie będziemy mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19 powstają też w samym mieście. Mają być określane punktami szczepień powszechnych a nie masowych

– mówi Patryk Jeziak, rzecznik starostwa powiatowego. Ich liczba może wzrosnąć jeszcze wiosną, bo trwają rozmowy z kolejnymi gminami na naszym terenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022