Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na Starym Rynku, za dawnym „Puchatkiem” nic się nie dzieje. Prace stanęły. Z jakiego powodu?

Facebook Twitter

Dopytują słuchacze. Powód jest jeden - koronawirus- mówi Grzegorz Cierpiał zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta Częstochowy.

Rozmawia Paweł Stępniewski:

Tak rzeczywiście na Starym Rynku wyniknął bardzo duży problem, dlatego że okazało się, że jeden lider konsorcjum wykonawców, kierownik budowy, jego zastępca są chorzy na koronawirusa i mały problem niemały w tej chwili. 

W kwarantannie przebywają pracownicy firmy budowlanej, którzy pracowali na Starym Rynku. Na pewno zatem cała inwestycja zostanie oddana do użytku, z opóźnieniem…

Niestety prace nie idą w takim tempie jak zakładaliśmy i powoduje to opóźnienie – jak duże na ten moment – trudno jeszcze określić, bo nie wiem jak się rozwinie ta choroba. 

P. S.: Panie naczelniku, ale warto dodać przy tym temacie, że Stary Rynek jest w zasadzie niemalże na ukończeniu, jeżeli chodzi o samą inwestycję.

Tak, rzeczywiście, te główne roboty, które są, są praktycznie ukończone, ale jeszcze trochę takich prac wykończeniowych, przede wszystkich cały teatr rzeźb jeszcze Pana Kędziory do zamontowania, jak i prace wewnątrz obiektu kubaturowego, który tam powstaje na terenie rynku, trwają.

– z Grzegorzem Cierpiałem z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta Częstochowy,

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023