StartWiadomość dnia Wiadomości

Na sobotę w Częstochowie zapowiedziano marsz antyimigracyjny

W Warszawie władze stolicy zakazały organizacji marszu antyimigracyjnego. Inaczej ma być w Częstochowie. W naszym mieście manifestacja zapowiadana jest na sobotę (12.09.). Tematem zajmuje się Marcin Piwnicki, który jest ze mną w studiu. Powiedz co wiadomo w tej sprawie.
Specjalny profil z tym wydarzeniem został utworzony na fb. Czytamy tam, że marsz odbędzie się 12 września, w sobotę w 332 rocznicę bitwy pod Wiedniem. To ma być  również sprzeciw wobec polityki imigracyjnej Unii Europejskiej w stosunku do Polski i innych krajów członkowskich.

Marsz ma wyruszyć o 17.00 z Placu Daszyńskiego, ma zakończyć się przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza. Organizatorzy czyli Klub Republikanów zakładają, że alejami może przejść ok 150 osób. Podkreślają, że ma to być całkowicie pokojowa manifestacja. Zgodę na jej przeprowadzenie wydał zresztą Urząd Miasta. Magistrat podkreśla jednak, że o porządek będzie dbać w tym czasie zwiększona liczba patroli policji i strażników miejskich, którzy w razie burd czy choćby nieodpowiednich treści skandowanych przez osoby biorące udział w marszu, mają prawo do rozwiązania tej manifestacji.

Zostaw komentarz