Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na rowerowe trasy w mieście i na Jurze. Poszukajcie atrakcji na weekend

Facebook Twitter

Jeżeli resztę sierpnia spędzacie w Częstochowie i brak wam planów wyjazdowo-urlopowych - to polecamy wycieczki rowerowe. Skorzystajmy z pogody, atrakcji i malowniczych plenerów.

fot. Pixabay

Warto zaplanować eskapadę na dwóch kółkach po mieście i na Jurze:

Łukasz Kot: Częstochowa jest świetnie położona, bo tak naprawdę można do nas dojechać z każdej części Polski w 2-4 godziny, ale przede wszystkim Częstochowa jest taką rowerową bramą na Jurę, tzn. można do Częstochowy dojechać rowerem i właściwie 20 minut jazdy rowerem od centrum miasta już się jest na Jurze. Jura rowerowo jest piękna, przez każdego rowerzystę jest chwalona za to, że jest różnorodna, są podjazdy, są zjazdy, są piaski, są tereny leśne, są krótkie, ale fajne singletracki dla tych, którzy jeżdżą bardziej zaawansowanie rowerami. Mamy w Częstochowie bardzo dużą różnorodność możliwości rowerowych

– poleca Łukasz Kot – społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie. Miasto dla rowerzystów oferuje różnorodne trasy, dlatego cykliści atrakcji nie muszą szukać daleko od miejsca zamieszkania:

Łukasz Kot: Trasy nad Wartą, w dzielnicy Mirów i Wyczerpy, gdzie właściwie mieszkam, a jak pojechałem tam pierwszy raz rowerem, to byłem zdziwiony, że są takie możliwości jazdy, że właściwie zamiast jechać do Bielska, to mogę jechać na Wyczerpy, też się zmęczę i też będę miał frajdę. Mieszkańcy dzielnic zachodnich, czyli Stradomia, Gnaszyna też mają swoje piękne trasy, które prowadzą gdzieś w kierunku Poczesnej bądź Blachowni. Kawałek dalej są piękne lasy nad Liswartą. Naprawdę można zwiedzić kawałek gór, piękne lasy, tereny nad rzeką i centrum miasta, więc dla każdego będzie coś takiego, że warto tu przyjechać.

Póki aura sprzyja rowerzystom i zachęca do wsiadania na dwa kółka, warto z niej korzystać. Sezon ponadto nie kończy się w wakacje

– dodaje Łukasz Kot, społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej w naszym mieście.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj