Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na przebudowie DK 91 widać już konstrukcje dwupoziomowych skrzyżowań

Facebook Twitter

Na DK-91 widać powstające trzy główne, dwupoziomowe skrzyżowania w Częstochowie. Rosną obiekty mostowe, od strony alei Jana Pawła II położony jest już asfalt. Co jeszcze?

Na pewno mieszkańcy mogą zauważyć, że wykonawcy wylewają już beton na konstrukcji nowej rakowskiej estakady. Betonowana była wschodnia jej nitka, za chwilę na Rakowie kolejny etap prac. Nowe obiekty będziemy mieć jeszcze na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z ul Legionów, Krakowską i Rejtana oraz nad aleją Pokoju.

Docelowo usprawnią przejazd trasą przez miasto, bo zapewnią bezkolizyjne skrzyżowania. Od strony alei Jana Pawła II, na obu nitkach jest układana warstwa bitumiczna drogi. Otwarcie fragmentu trasy do Galerii Jurajskiej, może jednak nastąpić dopiero po zakończeniu prac związanych z przejściem pod trasą w ul. Wesołej. Wcześniej potrzebne jest też dokończenie procedury odbioru prac przez wojewódzkie służby nadzoru budowlanego.

fot. czestochowa.pl

Na estakadzie przy ul. Legionów trwa m.in. montaż zbrojenia, a żelbetowe dźwigary ma już zamontowane most nad Wartą. Na wysokości Błeszna wykonane są też fundamenty ekranów dźwiękochłonnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj