Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na Placu Biegańskiego jest miejsce nawet na 3 letnie kawiarenki. Czy się pojawią?

Facebook Twitter

Po kilku latach przerwy jest znów plan, aby Plac Biegańskiego zagospodarować w sezonie letnim w większą ilość ogródków i kawiarenek pod gołym niebem. Zyskalibyśmy odmieniony i bardziej zachęcający do odwiedzin plac w centrum Częstochowy.

Co zmienić na Bieganie?

Sezon letni to czas między 1 kwietnia a 31 października, czyli to czas, kiedy letnie obiekty mogą znajdować się na terenie placu. W tej chwili Wydział Mienia przygotowuje jeszcze przetarg na dwa dodatkowe miejsca od strony północnej – gdzie jest kościół św. Jakuba. Miejsca po 300 m² i na każdym obszarze tej kawiarenki może istnieć taki pawilon. Miasto będzie kładło duży nacisk na zagospodarowanie zielenią tego miejsca. Dodatkowo będziemy wymagali wizualizacji elementów wyposażenia i projektu zieleni.

Na razie mamy w letnim sezonie tylko jedną kawiarenką która otwiera się co roku, ale jest miejsce jeszcze na kilka

– zapewniają częstochowscy urzędnicy.

W centralnym punkcie mogą stanąć nawet trzy ogródki

– przekonuje Elżbieta Idczak – Łyczba – pełnomocnik prezydenta ds. estetyki miasta. To wszystko bez szkody dla imprez, które wciąż znajdą dla siebie miejsce na „Bieganie”:

Jeżeli będą organizowane jakieś wydarzenia, to na pewno z mniejszą sceną. Na pewno nie będzie możliwości wtedy już ustawienia takiej dużej sceny, jaką czasami spotykaliśmy przy imprezach masowych, ale pytałam i nie są przewidywane jakieś duże imprezy. Gdyby to były jakieś małe plenerowe koncerty, to wtedy mniejsza scena ma szansę się zmieścić.

Jeszcze w kwietniu ogłoszone zostaną przetargi na nowe ogródki letnie

– dodaje Elżbieta Idczak – Łyczba z częstochowskiego magistratu.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024