Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na Placu Biegańskiego jest już bożonarodzeniowe drzewko

Facebook Twitter

12 metrowa daglezja zielona- to bożonarodzeniowe drzewko jakie wczoraj stanęło na Placu Biegańskiego. Choinka pochodzi z prywatnej posesji z ul. Borelowskiego, a jego usunięcie z działki poprzedziła standardowa procedura związana z wydaniem zgody na wycinkę przez instytucje ochrony środowiska.

fot.facebook.com/czewa

We wtorek choina dojechała na plac Biegańskiego

-mówi Maciej Hasik z MZD.

Maciej Hasik: Choinka będzie górować nad placem przez cały okres zimowy. W środę drzewo zostanie ubrane i ozdobione, wraz z pozostałymi instalacjami rozświetli centrum miasta w pierwszych dniach grudnia (…).

Drugie bożonarodzeniowe drzewko, stanie na placu Orląt Lwowskich na Rakowie. W niedzielę (4.12) zostanie ozdobiona przez samych mieszkańców.

fot.facebook.com/czewa

Maciej Hasik: Druga choinka miejska stanie w tym sezonie na rakowskim placu Orląt Lwowskich. Instalacja świerka srebrnego z ulicy Bugajskiej o wysokości około 10 metrów odbędzie się w piątek. Ubrana przez samych mieszkańców zostanie w niedzielę. Oba drzewa zostały zgłoszone przez mieszkańców, jeszcze w czasie ubiegłorocznej akcji szukania choinki prowadzonej przez MZD. Dzięki temu, tej akcji w tym roku nie trzeba było przeprowadzać.

Na placu Biegańskiego możemy już zobaczyć tegoroczne instalacje zimowe i świąteczne. Mają zostać rozświetlone 6 grudnia z okazji Mikołajek. Tym razem bez wielkiej fety i dodatkowej oprawy. Na pewno uwagę mieszkańców i przyjezdnych będą przykuwać między innymi wielkie sanie, renifery, a także huśtawka. Podświetlone logo miasta i ozdoby świetlne zawisną też na Starym Rynku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj