Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na nowo oznakowali rezerwaty przyrody na Jurze – w powiecie lublinieckim i kłobuckim

Facebook Twitter

Leśnicy i przyrodnicy wykorzystują zimę na dbałość o środowisko wokół nas, a czujność na terenach rezerwatów, podejmują ich zarządcy na Jurze. Stawiają przed kolejnym sezonem tablice, piktogramy, przypominają zasady i apelują do turystów o nie niszczenie zieleni i nie płoszenie zwierząt.

fot. gov.pl/web/rdos-katowice

Ciągle problemem jest niewłaściwe zachowanie odwiedzających chronione obszary, przyznaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Ciągle zdarza się, że ludzie nieświadomie łamią te zasady, chociażby schodząc ze szlaków zbierając grzyby czy inne owoce runa leśnego, a tego w rezerwacie robić nie wolno. Ale nie brakuje również takich, którzy wydają się te zakazy łamać świadomie, chociażby uprawiając w rezerwacie nielegalne w tym miejscu sporty takie jak jazda na rowerze czy nawet jazda quadem, czy motocyklem.

Dlatego jak przyznaje Łukasz Zych – rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach – zakończyło się na naszym terenie znakowanie rezerwatów w 12 punktach regionu. Stare, zniszczone i nieaktualne tablice zostały wymienione na nowe. Zobaczymy je m.in. w rezerwatach: Parkowe czy Ostrężnik.

W rezerwatach stanęły nowe tablice urzędowe, tablice informacyjne, a na nich najważniejsze informacje dotyczące danego rezerwatu, poglądowa mapa oraz piktogramy przypominające nakazy, zakazy i ograniczenia, które obowiązują w rezerwacie

– dodaje rzecznik prasowy Łukasz Zych. Na północy regionu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zleciła lepsze oznakowanie rezerwatów na Jurze, w powiecie lublinieckim i kłobuckim

fot. gov.pl/web/rdos-katowice

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj