Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na krytą pływalnię można wybrać się do Myszkowa, Kłobucka lub Herb. W Częstochowie baseny pozostają zamknięte

Facebook Twitter

To kolejny temat, którym zainteresowali nas nasi słuchacze. Z dniem 6 czerwca wprowadzono kolejny etap zdejmowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Od tego dnia zgodnie z rządowym rozporządzeniem wznowić działalność mogły pływalnie kryte.

W naszym regionie zrobiły to m.in. baseny w Kłobucku, Myszkowie oraz Herbach. Aby popływać lub trenować to właśnie do tych miejscowości muszą udawać się częstochowianie. Na pięć basenów: Sienkiewicz, KB, pływalnia przy Miejskim Domu Kultury, oraz przy szkole podstawowej nr 48 oraz nr 2, wszystkie pozostały zamknięte:

To głos naszej słuchaczki, która poprosiła o interwencję w tej sprawie, a my w takim razie o sprawę pytamy urzędników, którym zadaliśmy dwa pytania. Odpowiada na nie Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu:

Wpływ na decyzje urzędników ma również fakt, że w czasie wakacji z pływalni korzysta mniej osób:

Urząd Miasta przede wszystkim obawia się, że uruchomienie pływalni skutkowałoby większym ryzykiem nowych zakażeń koronawirusem:

Tymczasem sprawdzamy jak wygląda w dobie epidemii korzystanie z dostępnych obiektów w naszym regionie. Z mikrofonem Radia Jura udaliśmy się do Kłobucka, gdzie o funkcjonowaniu w miejscowej pływalni krytej rozmawialiśmy z dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Jackiem Krakowianem:

Jak na pływalni krytej w Kłobucku wygląda stosowanie zasad sanitarnych?

Mówił dyrektor OSiR-u w Kłobucku Jacek Krakowian. Podobne pytania dot. zasad sanitarnych oraz o ocenę trudności ich zastosowania na zamkniętych basenach zapytaliśmy w innym pobliskim obiekcie, konkretnie w Herbach. Mówi Iwona Burek – Wójt Gminy Herby:

Jak wyglądają zasady bezpieczeństwa na basenie w Herbach?

Warto dodać, że czynny jest również kryty basen w Myszkowie, gdzie stosuje się takie same środki bezpieczeństwa. O nich możecie przeczytać na stronie tamtejszego MOSiR-u. Temat przygotował Paweł Stępniewski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj