Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na Krajowej Mapie Zagrożeń w Częstochowie głównie miejsca, gdzie „piracą” kierowcy, ale nie tylko…

Facebook Twitter

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już od 6 lat. Aplikacja oprócz łatwiejszego kontaktu z mundurowymi umożliwia też nanoszenie zagrożeń w naszej okolicy. Z tej opcji najchętniej korzystają mieszkańcy, ostrzegając się i zwracając uwagę na problem policjantom.

fot. mapy.geoportal.gov.pl

Dużo zgłoszeń dotyczy odcinków, gdzie kierowcy lubią rozpędzać samochody. Od początku roku częstochowska drogówka otrzymała ponad 850 takich sygnałów:

Sabina Chyra-Giereś: Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, ale też złej infrastruktury drogowej. 70 zgłoszeń z Kusiąt, Brzyszowa i Osin o przekraczaniu dozwolonej prędkości przez kierujących policjanci potwierdzili. Najwięcej, bo aż 177 zgłoszeń dotyczyło Alei Monte Cassino w Częstochowie, które również potwierdziły się. Policjanci ujawnili tam aż 707 wykroczeń, 15 kierowców straciło właśnie tam swoje uprawnienia.

Jak wyjaśnia Sabina Chyra-Giereś rzecznik częstochowskiej policji, wiele ze zgłoszeń dotyczących niebezpiecznych punktów udało się potwierdzić. Pod specjalną lupą policji są też inne zgłoszenia zaznaczone na wirtualnej mapie:

Sabina Chyra-Giereś: Policjanci z ruchu drogowego otrzymali również 83 zgłoszenia dotyczące nielegalnych rajdów, 64 z nich nie zostało potwierdzone. Z kategorii infrastruktura drogowa częstochowska drogówka otrzymała od stycznia 129 zgłoszeń, większości dotyczyły one złej organizacji ruchu. Właśnie po to, by w naszym mieście było bezpieczniej i nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

Jeżeli mamy błędy w oznakowaniu czy problemy w infrastrukturze drogowej, sygnały policja przekazuje też zarządowi dróg. Częstochowska komenda przypomina, że warto nanosić zagrożenie na mapę, pomaga to poprawić nasze bezpieczeństwo i jest bardzo proste:

Sabina Chyra-Giereś: Zachęcam do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wchodząc na stronę KMZB lub pobierając aplikację można bez wychodzenia z domu i anonimowo informować organy ścigania o występujących w danym miejscu zagrożeniach czy też problemach. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Po załadowaniu się strony wyświetlony zostanie katalog spraw, które można zgłaszać za pomocą platformy internetowej

– informowała Sabina Chyra-Giereś, rzecznik policji w Częstochowie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024