Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na kolejne 3 miesiące Koleje Śląskie wprowadziły zmiany w rozkładzie jazdy

Facebook Twitter

Zmiany w rozkładzie jazdy wprowadziły Koleje Śląskie, wszystko przez prowadzone prace remontowe na torach. To korekta czasowa, będzie obowiązywać przez 3 miesiące.

fot. facebook.com/KolejeSlaskieOfficial

Inwestycje wymusiły zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich, weszły w życie w niedzielę (12.03). Są prowadzone prace na linii kolejowej do Tarnowskich Gór oraz w stacji Oświęcim, w maju 2023 r. jest planowane zakończenie najbardziej uciążliwego etapu przebudowy, co pozwoli na znaczne skrócenie czasu jazdy i przywrócenie liczby połączeń sprzed utrudnień.

Zmiany w rozkładzie jazdy. Co zainteresuje mieszkańców Częstochowy?

Na trasie między Gliwicami a naszym miastem ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo na wybranych odcinkach. Na podstawie wniosków podróżnych wprowadzony zostanie dodatkowy postój na przystanku Żarki-Letnisko. Na trasie między Tychami, Katowicami i Zawierciem a Częstochową, kursy utrudnią prace w rejonie Dąbrowy Górniczej i Czechowic-Dziedzic. Warto sprawdzić ile potrwa przejazd i czy zdążymy na czas korzystając z tych przejazdów Kolejami Śląskimi. Korekty rozkładów na razie obowiązują do 10 czerwca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023