Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na Jasnej Górze podsumowano tegoroczny sezon pielgrzymkowy

Facebook Twitter

W spotkaniu uczestniczyli kierownicy i przewodnicy pieszych pielgrzymek. Pielgrzymki w tym roku odbywały się w różnych formach – sztafetowych, ciągłych albo z limitem wiernych, w reprezentacjach, ale też w sposób duchowy.

I tak na przykład w Pieszej Pielgrzymce Rybnickiej przywędrowało tylko 5 osób – kapłanów, niosących intencje całej kilkutysięcznej dotąd pielgrzymki.

Pielgrzymki w tym roku odbywały się w sposób zupełnie inny niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni i myślę, że to też jest taki dobry czas, by porozmawiać o tym, co było, podzielić się tym doświadczeniem, które na pewno każdy z nas jako kierowników nabył, też dla każdego to była nowość no i zobaczyć to, co będzie w przyszłości. Dalej trwamy w tym czasie epidemii. Dalej nie wiemy, jak to będzie wyglądało. Wszyscy mamy nadzieję, że już w przyszłym roku będzie normalnie tak jak było do tej pory, ale warto też podzielić się tym doświadczeniem, które nabyliśmy w czasie tego niezwykłego czasu. 

– mówi ks. Paweł Zieliński, kierownik Pielgrzymki Rybnickiej. Na spotkaniu kilkudziesięciu księży obecni byli: bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek i ks. Marian Janus, koordynator pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i obserwacji dotyczących tegorocznego pielgrzymowania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 maja 2021