Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na ferie do Biblioteki – ciekawie przez 2 tygodnie również w dzielnicowych filiach

Facebook Twitter

Na ferie, w razie niepogody, szybkim krokiem udajemy się do biblioteki. Częstochowska Biblioteka Publiczna przygotowała ofertę zajęć dla uczniów, którzy kochają książki, a przerwę zimową od nauki spędzą w mieście.

Biblioteka Publiczna w Częstochowie Bibliotekarze w Częstochowie protestują

Staramy się umilić te dwa tygodnie, czyli do 25 lutego, młodszym dzieciom i starszym. Zapraszamy już dzieci od lat 6. Będzie trochę zajęć plastycznych, o które zawsze dopytują się zawsze rodzice i dzieci. Będą to różne rzeczy – typowo plastyczne z wykorzystaniem farb, kredek, ale będziemy też robić origami, będziemy malować na szkle, będzie technika kolażu, także jeżeli ktoś lubi plastycznie się wyżyć, to bez wątpienia będzie taka możliwość.

Z bibliotecznych ferii można skorzystać w siedzibie głównej Biblioteki jak i w różnych filiach dzielnicowych, poleca Sylwia Góra. Organizacja wolnego czasu jest też możliwa dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego. Co szczególnie jest warte uwagi w programie zajęć?

Możemy zaprosić na zajęcia z robotyki z wykorzystaniem klocków Lego, będą różne grupy wiekowe – trochę młodsze i nieco starsze. Będą też zajęcia z kodowania, z wykorzystaniem gry Scottie Go! dla dzieci w wieku mniej więcej 7-12 lat. Myślę, że takie ciekawe zajęcia i dla mniejszych, i dla większych to będą warsztaty „Zaczarowany długopis”, na których wykorzystamy długopisy 3D. 2 tury tych zajęć w różnych dzielnicach miasta. Program ferii na stronie miasta, na facebooku.

Łącznie dwa tygodnie propozycji bibliotecznych pojawiło się w ponad 20 filiach na terenie Częstochowy. Atrakcje polecała Sylwia Góra.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024