Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na dniach skrócą postoje i wytyczą więcej miejsc parkingowych w centrum

Facebook Twitter

"Więcej miejsc parkingowych w centrum miasta", informuje MZD skracając miejsca postojowe w Śródmieściu przeznaczone dla taksówek. Taksówkarze z kolei piszą do nas niezadowoleni. 

fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

Wytyczenie większej liczby płatnych miejsc parkingowych w strefie będzie możliwe dzięki zmianom długości stref postojowych w dwóch miejscach. Jak już informowaliśmy na ul. Wilsona przed skrzyżowaniem z al. NMP po zmianach strefa taxi będzie długa na 28 metrów i pomieści 5 taksówek. Z kolei w III al. NMP przed skrzyżowaniem z ul. Popiełuszki pozostanie postój długości 18 metrów dla 3 taksówek. Po przeciwnej stronie trzeciej Alei zmian nie będzie. W pierwszej lokalizacji przybędzie 9 miejsc do parkowania, w alejach natomiast 5. Tymczasem taksówkarze piszą, że oznacza to iż kierowcy taxi będą blokować miejsca parkingowe, bo nie będą mogli oczekiwać na postojach. Inne jak ten przy przebudowanym centrum przesiadkowym na Piłsudskiego jest bardzo długi. Uważają, że chodzi tylko o zbieranie opłat za miejsca parkingowe, a skutek będzie odwrotny od zamierzonego.

Zmiany już od przyszłego tygodnia

Jednocześnie drogowcy uniemożliwią postój na ulicy Kilińskiego w rejonie ulicy Perepeczki z powodu sąsiedztwa przejścia dla pieszych, czyli dla bezpieczeństwa. Na ulicy Kilińskiego zlikwidują też trzy zastrzeżone koperty w rejonie Teatru Mickiewicza.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023