Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na diecie można jeść smacznie i zdrowo

Facebook Twitter

Jesienią i zimą też warto zadbać o swoją sylwetkę, przekonują dietetycy. Zwykle gdy kończy się lato zapominamy o zdrowych nawykach. Mamy mniej ruchu, a na zimę jemy zbyt ciężko i tłusto. Co robić by uchronić się przed zbędnymi kilogramami podczas nadchodzących miesięcy?

Oczywiście odżywiać się zdrowo…

Radzi częstochowska dietetyczka, Joanna Stępień: „Należy pamiętać, że dieta to nie jest krótkookresowy jadłospis ale ogólnie przyjęty styl życia. Jedna tabliczka czekolady, nie powinna przeszkodzić nam, w dążeniu do uzyskania smukłej sylwetki. Dietę należy stosować przez całe życie. Można sobie pozwolić na lepsze i gorsze dni, ale o zdrowych zasadach żywienia trzeba pamiętać przez całe życie.”

Nie warto szukać diety cud przez internet…

„Po prostu dlatego, że nie mamy możliwości kontroli i modyfikacji takiej diety” – wyjaśnia Joanna Stępień. Dodaje, że nie ma jednej uniwersalnej diety odpowiedniej dla każdego. Każdy z nas jest inny, każdy ma inny organizm. Dlatego, tak ważne jest, aby specjalista skomponował dietę uwzględniając: styl życia, preferencje żywieniowe, możliwości kulinarne czy finansowe.

Nie trzeba rezygnować z ulubionych smakołyków…

Zdaniem Joanny Stępień, nawet nie wolno ich zabraniać. Dietetyk powinien byś swego rodzaju coachem. Powinien w pacjencie znaleźć zarówno mocne jak i słabe strony. Można więc pogodzić smaczne ze zdrowym. Jesienią nie zapominajmy więc o nawykach żywieniowych dobrych dla naszego organizmu!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj