Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na czym polega kredyt bez zaświadczeń? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Z racji tego, że rynek pożyczek pozabankowych rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż pojawiają się na nim nowe firmy pożyczkowe, oferujące pożyczki na różnych warunkach i w różnych wysokościach. Zazwyczaj przeznaczone są one dla osób, które nie posiadają możliwości skorzystania z kredytu w banku. Na wybór tego typu oferty zazwyczaj decydują się osoby, które potrzebują pożyczyć niewielką kwotę pieniędzy na krótki okres czasu, bez konieczności dostarczenia mnóstwa niezbędnych dokumentów.

mat. nadesłany

Pożyczka bez zaświadczeń jako alternatywa dla kredytu bankowego

Chyba każda osoba, która ubiegała się o kredyt w banku, jest w stanie powiedzieć, że jest to dość czasochłonny i długotrwały proces. W zależności od tego, jak dużo pieniędzy chce się pożyczyć, trzeba wykazać się nie tylko doskonałą zdolnością kredytową, ale także umiejętnością potwierdzenia swojego zatrudnienia i zarobków. Banki wymagają, by dokumenty były podpisane i poświadczone przez pracodawcę kredytobiorcy. Sprawia to, że oczekiwanie na decyzję kredytową znacznie się wydłuża – i nie zawsze jest ona pozytywna.

Nic więc dziwnego, że osoby, która szybko chcą uzyskać dodatkową gotówkę, o wiele częściej decydują się na skorzystanie z ofert firm pożyczkowych działających w sektorze pozabankowym. Porównanie kredytów bez zaświadczeń na portalu Financer.com stanowi jeden z oferowanych przez nie produktów.

Kredyt bez zaświadczeń – na czym polega?

Pożyczka bez zaświadczeń jest sfinansowaniem udzielanym wyłącznie na dowód osobisty. Klient firmy pożyczkowej nie musi przedstawiać zaświadczeń o swoich dochodach. Większość firm pożyczkowych nie wymaga żadnych dokumentów, które potwierdzają wysokość dochodu i fakt zatrudnienia. Zdarza się, że niektóre firmy wymagają, by klient wypełnił oświadczenie, w którym zawrze powyższe informacje – nie musi jednak potwierdzać ich u pracodawcy.

Pożyczka bez zaświadczeń jest produktem, który pozwala uzyskać dodatkową gotówkę w sytuacji, kiedy klientowi zależy na czasie. Oczywiście, to do firmy pożyczkowej należy ostateczna decyzja o przyznaniu kredytu. Osoby, które figurują w bazach dłużników i nie mogą pochwalić się dobrą historią kredytową, mogą finansowania nie uzyskać.

Kto może skorzystać z pożyczki bez zaświadczeń?

Na skorzystanie z kredytu bez zaświadczeń najczęściej decydują się klienci, którzy nie tylko szybko potrzebują dodatkowych pieniędzy, ale także nie są w stanie dostarczyć dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia. Są to osoby, które:

  • nie pracują,
  • posiadają nieregularne dochody,
  • zatrudnione są na umowach cywilno-prawnych.

Z kredytu bez zaświadczeń często korzystają osoby, którym bank odmówił finansowania. Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń zazwyczaj dotyczą kredytów udzielanych na stosunkowo niskie kwoty, z reguły na krótki okres czasu, wynoszący od miesiąca do dwóch. Klienci potrzebujący pożyczek na znacznie większe kwoty – kilka bądź też kilkanaście tysięcy – mają relatywnie niskie szanse na otrzymanie kredytu bez zaświadczeń, bowiem ryzyko dla firmy pożyczkowej znacznie się zwiększa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj