Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MZDiT przed sądem walczy o dotrzymanie umowy przez jedną ze spółek inwestującą w mieście

Facebook Twitter

Drogowcy już oficjalnie przed sądem starają się odzyskać pieniądze od firmy, która zobowiązała się zainwestować w nasze drogi.

Chodzi o spółkę, która miała współfinansować przebudowę skrzyżowania ul. Bór z al. Niepodległości. Sprawa właśnie ruszyła przed częstochowskim sądem:

Służby prawne Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie od kilku lat prowadziły różnego rodzaju negocjacje i czynności w celu wyegzekwowania od firmy obiecanych prac budowlanych, która zobowiązała się do przebudowania tego skrzyżowania lub przekazania środków na ten cel. Kontrahent nie wywiązał się ani z budowy, ani partycypacji finansowej. W konsekwencji sprawa trafiła na drogę sądową. Pozew o zapłatę kwoty blisko 740 tysięcy złotych przeciwko spółce, która była inwestorem zobowiązanym do przebudowy skrzyżowania został złożony w dniu 31 lipca 2019 roku.

Zarząd dróg zakłada, że jeszcze w tym roku, postępowanie będzie miało swój finał przed Sądem Okręgowym w Częstochowie. Na razie w styczniu odbyła się pierwsza rozprawa:

Obecnie toczy się postępowanie przed Sądem Okręgowym w Częstochowie. 21 stycznia odbyła się I rozprawa, a następny termin został wyznaczony na dzień 3 marca bieżącego roku. Będą na niej przesłuchiwani kolejni świadkowie w sprawie. MZDiT oczekuje pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy, czyli takiego stanu rzeczy, które pozwoli na przebudowanie tego skrzyżowania, tego oczekują mieszkańcy.

– mówił Maciej Hasik z MZDiT w Częstochowie. Miejski pozew opiewa o zapłatę kwoty ponad 737, 5 tys. zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj