Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MZD tłumaczy dlaczego w Częstochowie równolegle prowadzonych jest kilka dużych drogowych inwestycji, które sparaliżowały w mieście ruch

Facebook Twitter

Skąd pomysł, na rozpoczęcie tak dużej inwestycji drogowej jaką jest przebudowa alei Wojska Polskiego, zanim jeszcze sfinalizowano prace związane z budową linii tramwajowej, a lada moment rozpoczyna się przebudowa DK46?

Przebudowa DW786
fot. Pixabay

Maila z takim pytaniem otrzymaliśmy od naszego słuchacza Kamila – to pytanie od razu przekazaliśmy do rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg, posłuchajcie jak miasto tłumaczy tak ułożony harmonogram prac drogowych w Częstochowie:

Równoległa realizacja kilku strategicznych inwestycji drogowych w mieście jest konieczna z uwagi na terminy wiążące Miejski Zarząd Dróg związane m.in. z dofinansowaniem unijnym. Zmiany niewątpliwie wpłyną istotnie na funkcjonowanie ruchu miejskiego. Sytuacja poprawi się jesienią po powrocie komunikacji tramwajowej na trasy w całym mieście i udrożnieniu przejazdu na osi Północ – Południe wzdłuż linii tramwajowej, po zakończeniu prowadzonych w kilku punktach prac budowlanych generujących obecnie utrudnienia

– uspokaja kierowców Maciej Hasik. Tramwaje całą długością linii tramwajowej mają ponownie kursować od początku września. Do utrudnień musimy się jednak przyzwyczaić:

Prosimy o uwzględnienie powyższych zmian w planowaniu poruszania się po mieście na przestrzeni najbliższych miesięcy. Na uniknięcie niedogodności pozwoli de facto jedynie podróż po autostradowej obwodnicy Częstochowy wraz z czterema jej węzłami umożliwiającymi połączenie z poszczególnymi rejonami miasta. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Uważajcie w obrębie placów budowy.

Jak podkreśla magistrat, przebudowa al. Wojska Polskiego jest największą we współczesnej historii miasta inwestycją drogową. Jej zasadniczy koszt to 179 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj