Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MZD otworzyło oferty w przetargu na dokończenie przebudowy DK91. Taniej nie będzie

Facebook Twitter

Zgodnie z przewidywaniami ceny za dokończenie przebudowy al. Wojska Polskiego w Częstochowie przerosły pierwotne plany miasta. W przedłużonym przetargu były 3 oferty, a MZD odpowiadało na kilkaset zapytań.

fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

Dotychczasowe konsorcjum firm oczekiwało dodatkowych kilkudziesięciu mln złotych na tę inwestycję, ale umowę zerwano. Nowe oferty są też wysokie. Miejski Zarząd Dróg otworzył oferty w nowym przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego, czyli miejskiego odcinka DK 91. Najniższą kwotę, nieco ponad 359 mln zł zaproponowało NDI. Pozostałe dwie oferty złożyła firma Strabag, opiewającą na blisko 481 mln zł, a Budimex proponuje dokończenie przebudowy za ponad 487 mln zł.

Będziemy śledzić sytuację, czy dojdzie do podpisania nowej umowy z kolejnym wykonawcą i czy znajdą się dodatkowe fundusze w kasie miasta na dalsze, niezbędne prace. Czasu ubywa, bo to inwestycja z unijnym dofinansowaniem. Termin jej rozpoczęcia był przeciągany w czasie, aktualne zakończenie prac planowane było na 30 listopada 2023 roku. Mało prawdopodobne, aby bez wydłużenia terminów udało się budowniczym sfinalizować zadanie w kilkanaście miesięcy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024