Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MZD: Nie zostawiajmy samochodów u wylotu ul. Kossak-Szczuckiej w Aleje NMP. Nie ma tam parkingu

Facebook Twitter

"Nie ma gdzie zaparkować w sąsiedztwie pływalni i hali sportowej Sienkiewicza" - piszą nasi słuchacze. "Parking pęka w szwach, tymczasem u wylotu ulicy Kossak-Szczuckiej w Aleje pojawił się znak uniemożliwiający zostawienie samochodu".

O problemy ze znalezieniem miejsca w tym rejonie pytaliśmy więc MZD:

Maciej Hasik: Co do miejsc, które są bliżej Alei Najświętszej Maryi Panny w ulicy Kossak-Szczuckiej, to nie są miejsca przeznaczone do parkowania, dlatego to parkowanie tam jest niedopuszczalne. Nigdy zresztą nie było i kto parkował, robił to trochę na własną rękę i straż miejska nielegalne parkowanie piętnuje i walczy z nimi, to mogło dojść do sytuacji, kiedy skończyłoby się to mandatem czy blokadą. Miejsca przeznaczone do parkowania są oznakowane pionowo, poziomo i łatwo je dostrzec. Nie wszędzie tam, gdzie jest wolna przestrzeń, powinniśmy ją wykorzystywać do parkowania.

„Nie wszędzie gdzie jest wolne miejsce – można i należy parkować” – przypomina kierowcom Miejski Zarząd Dróg i jego rzecznik Maciej Hasik. W centrum warto poszukać miejsca po sąsiedzku, na sąsiednich odcinkach ulic:

Maciej Hasik: Jako kierowcy przyzwyczailiśmy się, że każdy skrawek wolny jest przeznaczony do parkowania, bo nie ma przeciwwskazań, by tam postawić swój pojazd. Przy ulicy Kossak-Szczuckiej oraz na rogu Kossak-Szczuckiej i Racławickiej mamy dostępne miejsca postojowe w strefie płatnego parkowania, wzdłuż muru kurialnego także. Kierowcy nie parkują już na zieleńcu. Został on zabezpieczony. Na rogu Kossak-Szczuckiej i Alei Najświętszej Maryi Panny prosimy o to, żeby tam nie parkować. Nie zawsze trzeba dojechać tuż pod cel naszej podróży. Czasami trzeba do niego kawałek dojść. Nie są to odległości większe niż 100 czy 200 metrów.

– powiedział nam Maciej Hasik, rzecznik w częstochowskim MZD.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024