Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MZD Częstochowa: na lato prace drogowe – długa lista zadań na lato

Facebook Twitter

Zbliżające się wakacje oznaczają ofensywę drogową w Częstochowie. Jak zapowiadają drogowcy, ekipy pojawią się na Północy, by przeprowadzić dużą przebudowę podwójnego skrzyżowania al. Wyzwolenia z ul. Fieldorfa-Nila.

mzd częstochowa
fot. czestochowa.pl

MZD Częstochowa. Prace drogowe zaplanowane na najbliższe miesiące

Prace toczą się przy przedłużeniu 1 Maja do Krakowskiej, a poza tym wydłuża się lista mniejszych inwestycji. Cześć jest na etapie przetargowych, część niebawem się rozpocznie, a niektóre są już na ukończeniu.

Maciej Hasik: Wkrótce zostaną wybudowane połączenia lokalne z Aleją Wojska Polskiego u zbiegu ulic Rakowskiej i Sieraszewskiego, skrzyżowania Al. Wyzwolenia z ulicą Fieldorfa-Nila na północy, przekazanie placu budowy na początku czerwca, a całość prac za około 2 miliony 150 tysięcy złotych będzie gotowa do końca roku. Chodnik ulicy Mireckiego w dzielnicy Raków – przekazanie placu budowy na początku czerwca, a całość prac będzie kosztować około stu tysięcy złotych. Chodnik w ulicy Kisielewskiego, przekazanie placu budowy na początku czerwca, a całość prac także będzie kosztować około stu tysięcy złotych i chodnik w ulicy Świętego Rocha na Grabówce – przekazanie placu budowy nastąpi na początku czerwca.

W obecnym sezonie budowlanym remonty i przebudowy infrastruktury drogowej obejmą niemal wszystkie dzielnice w Częstochowie. Obecnie przygotowywane są lub trwają przetargi dotyczące budowy kilku ulic i chodników. To choćby tereny w obrębie rozrastającej się Parkitki.

Maciej Hasik: Ulicy Bialskiej na odcinku od ulicy Małopolski do skrzyżowania z ulicą Mazowiecką i Kielecką wraz ze studiami odwadniającymi. Nawierzchnię ulicy Torowej, chodnika w ulicy św. Jadwigi, czy chodnika w ulicy Ogólnej na odcinku od Dekabrystów do ulicy generała Władysława Sikorskiego. Realizacja powyższych zadań przewidziana jest do końca tego roku.

Tegoroczne inwestycje budowlane to nie tylko te związane z przebudową ulic, skrzyżowań, czy chodników. To również instalacja infrastruktury, która wpłynie na bezpieczeństwo – jak dodatkowe oświetlenie ulic w Częstochowie.

Maciej Hasik: Mowa m.in. o zakończonych lub trwających budowach oświetlenia ulic Słonecznikowej, Zosi, Żychlińskiego i Mazowieckiego, doświetlenia 4 przejść dla pieszych u zbiegu ulic Śląska – Waszyngtona i Śląska-Fosza, oraz Nowowiejskiego – Waszyngtona i Nowowiejskiego – Fosza w śródmieściu. Sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Jasnogórskiej z ulicami Dąbrowskiego i Kilińskiego wraz z wymianą elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Finał prac z końcem czerwca.

W tym roku miasto ma w planach doświetlenie przejść dla pieszych w ponad 20 lokalizacjach. Zapowiadał i uprzedzał kierowców oraz pieszych Maciej Hasik, rzecznik MZD w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024