Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„My się zimy nie boimy!” Częstochowa przygotowana na trudne warunki

Facebook Twitter

Nie ma mowy o zaskoczeniu – drogowcy jeszcze przed pierwszym śniegiem przygotowali się do zimy. Dyrektor Zarządu Dróg zapewniał nas, że zgromadzono odpowiednie siły do akcji zima. Będzie, między innymi, więcej sprzętu niż przed rokiem.

Zarząd Dróg wraz z pierwszymi opadami śniegu rozpoczął zimową akcję utrzymania ulic. Podobnie jak przed rokiem za odśnieżanie będzie odpowiadać firma Sita.

Posiadamy na chwilę obecną, na początek, na te pierwsze opady – osiem tysięcy ton soli, dwa tysiące ton piasku, sto ton chlorku wapnia, także z naszej strony zrobiliśmy wszystko, żeby być przygotowanym. Samochody posiadają GPS-y, wiemy, gdzie on jeździ, o której godzinie był, czy pług był opuszczony czy podniesiony, jaką ma w danym momencie zadaną ilość posypu…

Zarząd Dróg ma również spore zapasy soli i piasku:

Nowością będzie to, że niektóre chodniki w mieście będą odśnieżone quadami, to nam pozwoli szybsze i łatwiejsze dotarcie w różne rejony. Mamy dwie takie jednostki pługów ręcznych wirnikowych, gdyby była taka potrzeba też będą używany, ale mamy nadzieję, że nie będzie trzeba ich używać.

– wyliczał Mariusz Sikora, dyrektor w Miejskim Zarządzie Dróg i Transportu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024