Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzyczny Sylwester i dwa spektakle w Teatrze Mickiewicza

Facebook Twitter

Ostatni wieczór tego roku można spędzić w retro atmosferze znanych przebojów sprzed lat. Muzycznego Sylwestra poleca Teatr im. Adama Mickiewicza.

fot. teatr-mickiewicza.pl

Zaplanowano na 31 grudnia spektakl „Zaczarowany Koń”:

Szukając tych piosenek nawet się nie spodziewałem, że literatura muzyczna – rozrywkowa lat 50 jest aż tak bogata. To nie tylko „produkcyjniaki”, które śpiewano, które uczono dzieci w szkołach. Niektóre z tych piosenek, które znałem – nie wiedziałem, że one powstały tak dawno. Myślałem, że to późniejszy okres – lata 60, końcówka lat 60, a tu się okazuje, że nie, że te piosenki powstawały w latach 50. Było w czym wybierać.

Dyrektor Teatru Adama Mickiewicza – Robert Dorosławski, a jednocześnie reżyser spektaklu „Zaczarowany Koń” zapowiada wyjątkowe widowisko, wyjątkową atmosferę i utwory, które w miły sposób wprowadzą nas w kolejny rok. Za aranżacje koncertu odpowiedzialny jest częstochowski zespół Makabunda.

Okres między wojenny to nie tylko te 80 piosenek, znaleźlibyśmy i 400 – tylko takie, których ludzie za bardzo nie kojarzą, nie znają. Zmniejsza się selekcja. Żeby aż tak głęboko nie sięgać, robiąc koncert dla ludzi stwierdziliśmy, że podniesiemy ten próg i jesteśmy w latach 50.

Po więcej informacji zaglądajcie na stronę internetową miejskiej sceny.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023