Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzeum w Złotym Potoku upamiętni dzisiaj żołnierzy 7 Dywizji Piechoty

Facebook Twitter

Instytucja zaprasza do udziału w uroczystościach w rocznicę Bitwy pod Janowem 3 września 1939 roku. Dodatkowo ekspozycję historyczną w muzeum zasilą nowe eksponaty.

Uroczystości odbędą się 3 września. Rozpoczynamy mszą, przejdziemy pod pomnik upamiętniający żołnierzy 7 Dywizji Piechoty, gdzie rozpocznie się druga część – nastąpi uroczyste przekazanie zabytków do naszego muzeum. Przekazania dokona Częstochowska Grupa Perun oraz Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa. Rozpocznie się apel poległych, złożymy kwiaty.

– mówi Justyna Siemion, dyr. Muzeum Regionalnego im. Krasińskiego w Złotym Potoku. Instytucja zachęca wszystkich zainteresowanych do włączenia się w historyczne obchody, związane z 81. rocznicą wybuchu II wojny światowej…

Pani Dyrektor, wiadomo, że mamy specyficzne warunki epidemiczne, natomiast organizacja imprezy na wolnym powietrzu stwarza możliwość uczestniczenia osób z zewnątrz – miłośników historii, mieszkańców.

Oczywiście, proszę Państwa, z zachowaniem wszystkich wytycznych dotyczących tej sytuacji, jest to wydarzenie głównie na świeżym powietrzu, więc myślę, że nie będzie problemu. 

Z dyr. Justyną Siemion z Muzeum w Złotym Potoku rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj