Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzeum działa w sieci również w grudniu

Facebook Twitter

Muzeum w Sieci ma być odpowiedzią instytucji kultury na wirusa. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, Muzeum Częstochowskie przeniosło swoją działalność właśnie do internetu, inaczej nie byłoby w stanie dotrzeć do adresatów swoich wydarzeń.

Dalej muzealnicy przybliżają nam sztukę, historię i naukę.

Musieliśmy przeorganizować swoją działalność, musieliśmy przede wszystkim zamknąć nasze obiekty dla zwiedzających. Natomiast wewnętrznie staramy się pracować hybrydowo, na zmianę. Skupiamy się na pracy naukowej. Merytoryczne głównie na tym skupiają się podczas swojej całorocznej pracy. W sieci jesteśmy dostępni właściwie cały czas i to już od tego pierwszego lockdownu, który miał miejsce w marcu. Staramy się wychodzić do Częstochowian, do osób zainteresowanych naszą działalnością. 

Muzeum Częstochowskie jest w internecie coraz aktywniejsze, również na grudzień placówka przygotowuje świąteczną ekspozycję…

Zdarzały się wernisaże online. Mamy cykl spotkań wokół kolekcji, gdzie pracownicy naukowi naszego muzeum prezentują wycinki bądź całe kolekcje naszych zbiorów. Są dostępne też spacery wirtualne po naszych wystawach. Najbliższe to będzie spotkanie w grudniu. To znowu z naszej etnograficznej półki będzie spotkanie wokół kolekcji, koleżanka Agnieszka Ciuk-Koćwin zaprezentuje szopki z naszych zbiorów i poopowiada trochę na temat tradycji bożonarodzeniowych.

Mówiła Ewelina Mędrala-Młyńska z Muzeum Częstochowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024