Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzeum działa bezpośrednio, ale też nadal w sieci. Warsztaty dla uczniów tylko online

Facebook Twitter

Muzeum Częstochowskie czeka na odwiedzających z wystawami, których nie mogło prezentować bezpośrednio od marca. Oprócz tego, placówka kontynuuje pracę z dziećmi i młodzieżą.

Przyjść można do wszystkich miejsc gdzie trwają wystawy, potrzebny jest dystans, maseczka i dezynfekcja dłoni:

Otworzyliśmy obiekty. Tych obiektów mamy 7 – są to Ratusz przy pl. Biegańskiego, Galeria Dobrej Sztuki przy al. NMP 47, pawilon wystawowy w Parku Staszica, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku Staszica, rezerwat archeologiczny przy Łukasińskiego 20, Muzeum Żydów Częstochowian przy Katedralnej 8 i Dom Poezji Muzeum – Haliny Poświatowskiej przy ul. Jasnogórskiej 23. Specjalnie wymieniam te obiekty, żeby je państwu przypomnieć i przypomnieć też o tym, że wystawy stałe to tylko część naszych prezentacji, pokazujemy również wystawy czasowe.

Jak tłumaczy Katarzyna Jezierska z Muzeum Częstochowskiego, w ofercie dla szkół czy indywidualnych odbiorców są warsztaty tematyczne. Z uwagi na reżim sanitarny i ograniczenia, na proponowane warsztaty wciąż muzealnicy zapraszają w sieci:

Na razie proponujemy warsztaty online. Takimi warsztatami ostatnio były te poświęcone mozaice. Wykorzystujemy na warsztatach wiedzę z zakresu archeologii, etnografii, przyrody, historii, historii sztuki. Warsztaty na razie są online, ale są bardzo ciekawe. Mają charakter edukacyjny, przybliżają eksponaty z naszych zbiorów i będziemy je kontynuować. Mamy tutaj cykl „Kreatywne czwartki”, mamy wirtualne spotkania. Cały czas jesteśmy w tym temacie otwarci.

Po więcej informacji zaglądajcie do mediów społecznościowych, poleca Katarzyna Jezierska z Muzeum Częstochowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lipca 2021