Muzeum Częstochowskie z nagrodami!
Po rozstrzygnięciu konkursu Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku, Muzeum Częstochowskie wychodzi z dwoma wyróżnieniami.

Szacowany czas czytania: 00:32
Muzeum Częstochowskie
Naszemu muzeum zostały przyznane nagrody za zadania „Karuzela z Madonnami – wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej” oraz „Konserwacja tła fotograficznego z wizerunkiem klasztoru jasnogórskiego…”.

Uroczysta gala odbyła się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Oba projekty zostały dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagroda marszałka przyznawana jest od 2006 roku. Na konkurs wpłynęło łącznie 47 zgłoszeń z 15 muzeów województwa śląskiego.
Czytaj także: