Muzeum częstochowskie przygotowuje się na bogato do ferii
Ferie formalnie w naszym regionie od 12 lutego, a na Ferie w Muzeum częstochowska instytucja kultury zaprosi dzieci i uczniów już od 15-go. Na pewno nie będą się tutaj nudzić.

Do 26 lutego planowane są zajęcia, warsztaty, interesujące pokazy i zajęcia plastyczne. W programie ferii zimowych znalazły się zarówno propozycje dla całych grup, jak i rodzinnej aktywności oraz dla indywidualnych uczestników. Będzie można poznać i sprawdzić się w ludowym malarstwie na szkle odwiedzając Ratusz, będą pokazy z garncarstwa i opowieści o historii Częstochowy oraz poznawanie Starego Miasta.
Muzealnicy przybliżą uczniom historię górnictwa rud żelaza, to oczywiście w placówce, która znajduje się w Parku Staszica.
Będzie można skorzystać z atrakcji, którymi dysponuje Multicentrum Zodiak i okazja, by poznać jurajskie bogactwo. Zajęcia odbędą się w rezerwacie archeologicznym, ale i w kamienicy muzeum przy Katedralnej. Będą w ferie i historyczne i artystyczne warsztaty.
Wszędzie obowiązuje limit uczestników, dlatego warto pytać w Muzeum Częstochowskim o rezerwację terminów.
Zobacz także: