Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzeum Częstochowskie przygotowało Europejskie Dni Archeologii

Facebook Twitter

Najpierw odbyły się zajęcia dla szkół, przez cały weekend spotkania dla osób indywidualnych. Muzeum Częstochowskie przygotowało Europejskie Dni Archeologii. Spotkania nawiązywały do najstarszych dziejów i terenów naszego miasta.

Muzeum Częstochowskie
fot.mat.prasowe

Muzeum Częstochowskie przygotowało Europejskie Dni Archeologii

Mamy w Częstochowie wyjątkowe stanowiska archeologiczne, są dostępne dla zwiedzających:

Magdalena Wieczorek-Szmal: To prawdziwe święto archeologii, oczywiście nie mogło zabraknąć na mapie wydarzeń Częstochowy, Rezerwatu Archeologicznego, Starego Ratusza obiektem funkcjonuje od sierpnia 2021 roku, a impulsem do jego powstania były badania wykopaliskowe na terenie Starego Rynku. Tam możemy zobaczyć relikty pierwszego częstochowskiego ratusza. Również towarzyszą ekspozycja, która opowiada i o tym miejscu, o przeszłości.

Mówi archeolog z Muzeum Częstochowskiego. Pasjonaci historii, wykopalisk i znalezisk z pradziejów znajdą w muzeum coś dla siebie:

Magdalena Wieczorek-Szmal: Muzeum Częstochowskie wśród swoich obiektów posiada dwa rezerwaty archeologiczne. To szczególna forma obiektu prezentującego dziedzictwo kulturowe, gdyż artefakty prezentowane są w miejscu odkrycia, a same pawilony muzealne są zlokalizowane na stanowiskach archeologicznych. Czyli po prostu nie ma lepszego miejsca na rozmowę o archeologii niż nasze obiekty. Zapoznać się z historią tych obiektów, porozmawiać o badaniach tego typu stanowisk, również konserwacją.

Jeśli jeszcze nie byliście w Starym Ratuszu na Starym Rynku oraz w Rezerwacie Archeologicznym na Rakowie, warto nadrobić zaległości, zachęcała Magdalena Wieczorek-Szmal.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024